Maďarské orgány prísne kontrolujú autobusy kvôli utečencom

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Budapešť 13. februára (TASR) - Maďarské orgány prísne kontrolujú autobusy odchádzajúce do krajín západnej Európy kvôli množstvu utečencov z Kosova, napísal dnes denník Népszabadság.

Polícia podľa denníka uskutočnila v uplynulých dňoch kontroly na viacerých železničných staniciach, preto migranti hľadajú iné možnosti cestovania, pričom viacerí sa skúšajú dostať k hraniciam aj taxíkmi.

Na budapeštianskej autobusovej stanici Népliget sa pokúšajú dostať na spoje smerujúce do krajín západnej Európy. Podľa zástupcu spoločnosti Volánbusz pri nástupe do ich autobusov preverujú vodiči doklady cestujúcich. V prípade, že ich pasažier nemá v poriadku, nedovolia mu nastúpiť, píše Népszabadság.

V rokoch 2012 a 2013 stúpol počet žiadateľov o azyl v Maďarsku z 2500 na 45.000, v januári 2015 ich počet dosiahol 14.000. Väčšina z nich sa však ešte pred ukončením azylového konania pokúsi dostať z Maďarska do krajín západnej Európy. Najviac utečencov prichádza z Kosova.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.