VIDEO: Polícia vyšetruje rasizmus fanúšikov Chelsea v parížskom metre

Ilustračné foto. Foto: Screenshot

Londýn 18. februára (TASR) - Francúzska polícia vyšetruje rasistický incident v parížskom metre pred utorňajším duelom futbalovej Ligy majstrov medzi Parížom St. Germain a Chelsea Londýn. Anglickí fanúšikovia podľa amatérskeho videozáznamu nedovolili mužovi čiernej pleti nastúpiť do vozňa a skandovali pri tom slogan "my sme rasisti".

Videozáznam od britského rezidenta žijúceho v Paríži zverejnil na svojej webstránke denník The Guardian. Ukazuje, ako sa asi hodinu pred futbalovým stretnutím snaží muž čiernej pleti dostať do preplneného vozňa na stanici metra Richelieu-Drouot, ale skupina mužov ho opakovane vytláča von skandujúc "my sme rasisti, my sme rasisti, tak sa nám to páči".

Hovorca londýnskeho klubu označil správanie sa fanúšikov za "odporné" a vyjadril plnú podporu polícii pri vyšetrovaní prípadu. Prisľúbil tvrdé opatrenia proti vinníkom vrátane zákazu vstupu na štadión ak sa ukáže, že sú držiteľmi permanentiek alebo členmi klubu Chelsea. Informovali agentúry Reuters a DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.