Vláda nesúhlasí s vyslovením nedôvery ministrovi Pavlisovi

Minister hospodárstva SR Pavol Pavlis počas tlačovej konferencie po kontrolnom dni v Jadrovej elektrárni Mochovce, na ktorom bolo vyhodnotené plnenie opatrení prijatých na valnom zhromaždení SE, a. s., smerujúcich k zlepšeniu a zrýchleniu procesu dostavby 3. a 4. bloku elektrárne. Mochovce, 20. januára 2015. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Bratislava 18. februára (TASR) - Vláda SR dnes na svojej schôdzi vyslovila nesúhlas s opozičným návrhom skupiny poslancov Národnej rady (NR) SR, aby šéfovi Ministerstva hospodárstva (MH) SR Pavlovi Pavlisovi (Smer-SD) bola vyslovená nedôvera.

"Návrh skupiny poslancov NR SR na vyslovenie nedôvery ministrovi hospodárstva vláda SR vníma ako snahu a ďalší pokus diskreditovať členov vlády, a tým aj celú vládu na základe vykonštruovaných a nepodložených dôvodov," uviedol okrem iného vládny kabinet v zdôvodnení svojho nesúhlasu.

Opoziční poslanci NR SR v zdôvodnení návrhu v súvislosti s niekdajším pôsobením Pavlisa v spoločnosti Port Service, a.s., ktorá žaluje na súde Fond národného majetku SR o približne 60 miliónov eur, uviedli, že "minister hospodárstva Pavol Pavlis je v zrejmom konflikte záujmov v situácii, keď jeho osobný záujem je v príkrom rozpore so záujmom verejným".

Poslanci Pavlisovi vyčítajú konflikt záujmov aj pri schvaľovaní investičnej pomoci vo výške 58 miliónov eur pre spoločnosť Duslo, a. s., Šaľa.

"Celý proces schvaľovania investičnej pomoci Európskou komisiou na slovenskej strane riadil Pavlis už ako minister hospodárstva. V tomto prípade však okrem verejného záujmu chránil Pavlis aj svoj vlastný súkromný záujem. Spolu s manželkou je Pavol Pavlis 100-% vlastníkom spoločnosti Fin-Mark, s.r.o., ktorá vlastní 34 % firmy Port Service Bratislava, s.r.o. Ďalších 33 % tejto spoločnosti vlastní prostredníctvom svojej firmy aj Andrej Babiš, vlastník Duslo, a.s., Šaľa," konštatovali poslanci sa v návrhu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.