Kaytranada,Ibeyi, Turbowolf a Fat White Family vystúpia na Pohode 2015

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 21. februára (TASR) - Festival Bažant Pohoda doplnil tento týždeň ďalšie štyri zaujímavé mená do skladačky19. ročníka, ktorý sa uskutoční v dňoch 9. až 11. júla na letisku v Trenčíne. Jemná a čistá hudba sestier Ibeyi, v kontraste k drsne špinavému prístupu v podaní Fat White Family, silne pohybové záležitosti v zmysle skákania na ťažkú dobu pod údermi rockerov Turbowolf alebo severoamerická klubová tanečná hudba a karibské RnB, ktoré vo svojich setoch spája Kaytranada.

Keď vznikla Pohoda, Kaytranada nemal ani päť rokov. Dnes má na SoundCloude vyše tristotisíc followerov, jeho remixy a sety videli milióny ľudí na YouTube, spolupracuje s takými producentmi, akým je Rick Rubin. Kaytranada sa narodil v hlavnom meste Haiti Port-au-Prince. Krátko na to sa s rodinou presťahoval do kanadského Montrealu, kde sa stal princom miestnej klubovej scény. Remixy skladieb od Janet Jackson, Flume, Disclosure, Beyonce či TLC z neho spravili prominentného hosťa najvychytenejších tanečných domov v Severnej Amerike, Austrálii a Európe. V hudbe spája haitský temperament a puntičkársku štúdiovú prácu so zvukom severských národov.

Ibeyi, francúzsko-kubánske dvojičky Naomi a Lisa Diaz, ponúkajú dvojnásobný estetický zážitok, krásnu hudbu v podaní krásnych žien. Naomi sa v rámci dvojice stará o rytmicko-vášnivú zložku. Harmonický sprievod a soulovú atmosféru dodáva skladbám klaviristka Lisa. Melódiu a výraznú farbu vytvárajú obe sestry najpôvabnejším nástrojom – svojím hlasom. Debutový album, ktorý vydali 16. februára, zaradil Britský iTunes do výberu týždňa.

Od skupiny Fat White Family môžete s istotou očakávať, že sa nezachovajú podľa očakávaní. Podľa Magazínu Pitchfork je neporiadok v ich tvorbe dôležitou funkciou. Zároveň dodáva, že sú tak nefalšovane skazení, ako naznačujú ich nahrávky a vystúpenia. Na konte majú zatiaľ LP Champagne Holocaust a EP Wet Hot Beef.

Britskí rockeri Turbowolf prinútia svojich fanúšikov skákať a nedajú im vydýchnuť, kým nezídu z pódia. Turbowolf sa na koncertoch menia na banské perpetum mobile, ktoré z publika vydoluje viac kilojoulov než Tour de France. V roku 2011 im vyšiel debut s názvom Turbowolf. Magazín Artrocker mu dal päť hviezdičiek a označil ho za fascinujúci. Ich druhý album Two Hands vychádza 6. apríla. V zozname doposiaľ potvrdených účinkujúcich sú Björk, Einstürzende Neubauten, Roni Size Reprazent, Kaytranada, Young Fathers, Les Ambassadeurs, Eagles of Death Metal, Tom Vek, Tiken Jah Fakoly, Ibeyi, Omar Souleyman, Turbowolf, Kuenta i Tambu, Heymoonshaker, Fat White Family,D˙se, Too Many Zooz, Fufanu, Bo Ningen, Monikino Kino, Erotic Market či Repetitor.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.