V Libérii bol nočný zákaz vychádzania kvôli ebole,prezidentka ho zruší

Zdravotník v ochrannom odeve sprejuje dezinfekčným prostriedkom telo muža, u ktorého je podozrenie, že zomrel na vírus ebola, v Monrovia, Libéria Foto: TASR/AP

Abidjan 21. februára (TASR) - Libéria zruší nočný zákaz vychádzania, ktorý zaviedla pred šiestimi mesiacmi, a zároveň pravdepodobne opäť otvorí svoje hranice. Tie sú v súvislosti s epidémiou eboly v západnej Afrike zatvorené od júla minulého roka. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

"Prezidentka Ellen Johnsonová-Sirleafová nariadila zrušenie zákazu vychádzania, ktorý platí pre celú krajinu. Nariadenie vstúpi do platnosti v nedeľu 22. februára," uvádza sa vo vyhlásení zverejnenom na webovej stránke prezidentskej kancelárie.

Dátum opätovného otvorenia libérijských hraníc zatiaľ stanovený nebol.

Libéria bola pred časom epicentrom epidémie eboly, pri ktorej v krajinách západnej Afriky zomrelo viac ako 9000 ľudí. Výskyt nových prípadov infekcie však v tejto oblasti v priebehu ostatných mesiacov výrazne klesol.

Niektoré štáty v oblasti západnej Afriky zatvorili pred časom svoje hraničné priechody, zrušili lety a zakázali svojim občanom cestovať do Libérie, Guiney a Sierry Leone, teda krajín najhoršie postihnutých epidémiou eboly. Urobili tak aj napriek varovaniu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), že takéto opatrenia prinesú viac škody ako osobu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.