Bašár Asad: Západ sa snaží oslabiť Rusko

Sýrsky prezident Bašár Asad Foto: TASR/AP

Moskva 27. marca (TASR) - Sýrsky prezident Bašár Asad obvinil západné štáty, že sa snažia oslabiť Rusko tým, že menia Ukrajinu na bábkový štát, čo je podľa neho taktika, ktorú USA uplatňujú aj v prípade Sýrie.

"Neustále sa vraciam k tomu, že existuje prepojenie medzi sýrskou krízou a tým, čo sa deje na Ukrajine," uviedol Asad podľa agentúry Reuters v rozhovore pre dnešné vydanie ruského denníka Rossijskaja gazeta.

"V prvom rade preto, že obe krajiny sú pre Rusko dôležité, a potom preto, že v oboch prípadoch je cieľom oslabiť Rusko a vytvoriť bábkový štát," uviedol ďalej sýrsky prezident.

Spojené štáty a Európska únia uvalili na Rusko sankcie za úlohu, ktorú zohráva v kríze na východe Ukrajiny, kde proruskí separatisti bojujú proti vláde v Kyjeve.

Rusko, ktoré je Asadovým dlhoročným spojencom, popiera, že na východ Ukrajiny posiela svojich vojakov a dodáva separatistom zbrane, pričom obviňuje Západ, že vlani zorganizoval prevrat, ktorý znamenal koniec vlády Moskvou podporovaného prezidenta Viktora Janukovyča.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.