Račianski vinári budú cez víkend vítať jar

Ilustračné foto. Foto: TASR/Roman Hanc

Bratislava 27. marca (TASR) - Račiansky vinohradnícky spolok v spolupráci s miestnou samosprávou pripravil tento rok pre obyvateľov novinku - Vítanie jari s vinármi. Uskutoční sa dnes a v sobotu (28.3.).

"Keďže Račania obľubujú všetky podujatia spojené s vinárskou kultúrou, vymysleli sme tentoraz niečo nové. Po Valentínovi s vinármi, Račianskom festivale frankovky modrej a Súťaži v reze viniča prichádzame s Vítaním jari s vinármi," priblížil šéf spolku račianskych vinohradníkov Dušan Žitný.

Dnes od 17.00 do 24.00 h a v sobotu od 15.00 do 24.00 h si v Červenej lisovni Nemeckého kultúrneho domu (NKD) prídu na svoje všetci milovníci kvalitných vín. Deti zrejme najviac ocenia živé zvieratká, na ktoré sa budú môcť pozrieť v sobotu na parkovisku pred NKD. "Malé ovečky, kuriatka a iné mláďatká sú symbolom jari, preto k podujatiu s názvom Vítanie jari určite patria. Samozrejmosťou je bohatá ponuka račianskych vín," uviedol starosta Rače Peter Pilinský. "V ponuke budú aj syry zo Slovenskej Ľupče a tiež sa bude opekať prasa," doplnila Eva Miklánková z Miestneho úradu v Rači.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.