Boje na východe Ukrajiny pokračovali napriek rozhovorom aj cez noc

Ilustračné foto Foto: TASR/AP/Petr David Josek

Doneck 14. apríla (TASR) - Boje pokračovali na predmestiach Donecka, bašty proruských separatistov na východe Ukrajiny, v noci na dnes a v skorých ranných hodinách aj napriek dohode, ktorú v pondelok dosiahli ministri zahraničných vecí Ukrajiny a Ruska, píše agentúra AP.

Rok trvajúci vojenský konflikt medzi povstalcami a vládnymi silami si vyžiadal už vyše 6000 ľudských životov a zanechal veľké časti niekdajšieho priemyselného centra Ukrajiny v ruinách. Boje na východe prevažne ustali po podpísaní dohody o prímerí vo februári, v posledných dňoch sa však znova rozpútali.

Ťažkú paľbu bolo v Donecku počuť v pondelok neskoro večer a dnes nadránom. Ráno povstalecká Donecká tlačová agentúra informovala, že pri zrážkach v noci zahynul jeden povstalecký bojovník a ďalší piati utrpeli zranenia.

Rusko a Ukrajina sa v pondelok v Berlíne dohodli, že budú žiadať stiahnutie zbraní menšieho kalibru z frontových línií na východe Ukrajiny.

V oblasti konfliktu však zjavne nebola úplne uskutočnená ani predošlá dohoda o prímerí a stiahnutí zbraní veľkého kalibru, konštatuje AP.

Boje sa podľa všetkého momentálne sústreďujú na medzičasom zdevastované letisko v Donecku a dedinu Šyrokyne pri Azovskom mori.

Reportér AP videl dnes dopoludnia kolónu najmenej desiatich bojových vozidiel pechoty presúvať sa z povstalcami ovládanej oblasti pri Azovskom mori k Donecku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.