Nové kino Cinemas v Nitre ponúka ako prvé u nás zvuk Dolby Atmos

Na snímke nákupno-zábavné centrum Galéria Mlyny v Nitre Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 14. apríla (TASR) – Päťsálové 3D multikino Mlyny Cinemas v Nitre otvorí po prvýkrát svoje brány 30. apríla tohto roka. Nové kino pribudne v objekte nákupno-spoločenského centra Galéria Mlyny. Jeho kapacita bude takmer 700 miest. Každá z piatich kinosál bude vybavená 3D obrazom Xpand s pasívnymi okuliarmi a zvukom Dolby surround 7.1. V najväčšej sále si budú môcť návštevníci kina vychutnať 3D zvuk Dolby Atmos, ktorý umocní ďalšia technologická inovácia obrazu - 4K projekcia. "Okrem premiérových filmov bude Mlyny Cinemas ponúkať aj kultové a klubové filmy, tematické víkendy a podujatia, nočné premietania a niekoľko festivalov," informovala Jana Sikhartová z Galérie Mlyny.

Dolby Atmos je v súčasnosti najdokonalejší zvuk, ktorý zatiaľ nemá žiadna kinosála na Slovensku. Zvuk je nastavený na úroveň 105 decibelov a dokáže navodiť reálnu atmosféru. Kinosála, v ktorej je inštalovaný zvuk Dolby Atmos, je naplnená reproduktormi zo všetkých strán. Atmos bol uvedený na trh v roku 2012 a predstavuje piaty upgrade zvukového systému Dolby. Umožňuje prehrávať až 128 zvukových elementov súčasne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.