Vodiči osobných áut nakúpili v marci 231.765 diaľničných známok

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 2. mája (TASR) - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) získala v marci tohto roku z predaja diaľničných nálepiek 5,5 milióna eur. Vodiči tak celkovo v treťom mesiaci roka kúpili 231.765 kusov diaľničných známok. Vyplýva to z najnovších údajov NDS.

Najviac sa pritom podľa hovorkyne NDS Evy Žgravčákovej predávali desaťdňové známky, vodiči ich kúpili 133.494 kusov. "Pre porovnanie, vlani v marci sa predalo 128.032 kusov desaťdňových diaľničných známok," vyčíslila Žgravčáková.

V marci tohto roku mali pritom vodiči po desaťdňových nálepkách najväčší záujem o ročné diaľničné známky. Tých sa predalo 78.050 kusov. Najmenej sa predávali mesačné nálepky, vodiči z nich kúpili 17.067 kusov.

Diaľničnými nálepkami platia na Slovensku vodiči osobných áut za jazdu po spoplatnených úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest. K dispozícii majú ročné, mesačné a desaťdňové nálepky. Kúpiť ich môžu na 1253 predajných miestach, dvoch hraničných priechodoch či na internetovej stránke dialnicnenalepky.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.