Minister Lajčák uviedol do funkcie nového štátneho tajomníka

Šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák, archívne foto Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 6. mája (TASR) - Šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák dnes slávnostne uviedol nového štátneho tajomníka rezortu Igora Slobodníka. TASR o tom informoval tlačový odbor ministerstva.

"Teším sa, že na túto funkciu nastupuje jeden z najskúsenejších pracovníkov našej zahraničnej služby. V rýchlej, dynamickej dobe, ktorú žijeme, je dôležité správne naskočiť do rozbehnutého vlaku, rad vecí máme rozpracovaných, veľa výziev na nás ešte čaká. Preto sa teším na našu spoluprácu," konštatoval Lajčák.

Vláda minulý týždeň vymenovala Slobodníka do funkcie k 1. máju. V diplomatických službách pôsobí od roku 1992. Bol napríklad veľvyslancom vo Veľkej Británii či Nemecku, pôsobil ako stály predstaviteľ SR v Severoatlantickej rade, aj ako politický riaditeľ MZV.

Slobodník vo funkcii štátneho tajomníka vystriedal Petra Buriana, ktorý odišiel do Európskej služby pre vonkajšiu činnosť, v rámci ktorej začal pracovať ako osobitný predstaviteľ EÚ pre Strednú Áziu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.