MOST-HÍD: Spoločná Európa si nemôže dovoliť luxus zabúdania

Béla Bugár Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 8. mája (TASR) - Spoločná Európa si nemôže dovoliť luxus zabúdania, a preto je dôležité poznať vlastné dejiny a pripomínať si historické súvislosti. Práve ich pochopením si možno dôstojne pripomenúť milióny obetí vojny. Pre TASR to dnes pri príležitosti 70. výročia ukončenia druhej svetovej vojny uviedol predseda strany Most-Híd Béla Bugár.

Početné ľudské obete predchádzajúcich generácií by podľa neho verejnosti nemali zovšednieť najmä dnes, teda v období, "keď sa Európou šíri propaganda z Ruska, často označovaná ako boj Východu obhajujúceho tradičné hodnoty proti pokazenému a liberálnemu Západu".

V skutočnosti je to úsilie o rozloženie morálneho hodnotového systému, na ktorom stojí moderná Európa, a tiež snaha o spochybnenie našej slobody a demokratických inštitúcií, myslí si Bugár. Takúto propagandu strana Most-Híd odmieta, pretože ľudí vedie do zbytočných konfliktov.

Mier, sloboda, demokracia, právny štát a ochrana ľudských práv nie sú podľa neho samozrejmosťou a je potrebné ich neustále obnovovať a potvrdzovať. "Vyžadujú si občiansku i národnú zrelosť, angažovanosť a zodpovednosť," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.