Návštevníci T-Gallery si môžu umenie kupovať priamo od autorov

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 16. mája (TASR) - Nový predajný priestor súčasnej grafiky, kresby a autorských kníh dnes otvára bratislavská T-Gallery. Návštevníci si budú môcť vybrať z množstva umenia za dostupné ceny priamo od autorov. "Bude to jednoduché. Prídete, popozeráte si diela, dáte si dobrú kávu a odídete s grafikou v ruke," uviedla pre médiá spoluzakladateľka T-Gallery Kristína Hečková.

V rámci nového projektu poskytuje galéria priestor mladým umelcom na prezentáciu a predaj svojich diel. Postupne chce vytvoriť ponuku diel širokého záberu a pripraviť prierez najnovšieho slovenského grafického umenia sústredeného na jednom mieste. "Galériu tohto typu sme vytvorili preto, lebo vidíme veľký záujem o kúpu diel menšieho formátu. Tento potenciál zostáva nevyužitý, pretože zatiaľ neexistuje priestor, ktorý by ponúkol možnosť priameho kontaktu s grafickými dielami rôznych súčasných autorov," vysvetľuje Dana Bubáková, spoluzakladateľka galérie, v ktorej si autori sami určujú ceny a neodvádzajú jej žiadne percentá z predaja. Je to jedinečný spôsob, ako nenavyšovať ceny umeleckých diel, zabezpečiť ich kvalitu a spraviť slovenské diela dostupnejšími.

Projekt je zameraný na predaj menších formátov v hodnote do 300 eur. Väčšie formáty si budú môcť záujemcovia pozrieť na internetovej stránke. Galéria ďalej ponúka možnosť zúčastniť sa na umeleckých workshopoch, prednáškach a sprievodných akciách.

Otvorenie priestorov na Panskej 24 sa uskutoční od 13.00 do 17.00 h. Jeho súčasťou bude krst druhého čísla slovenského autorského komiksu Pomimo. Návštevníci sa budú môcť stretnúť s autormi kompilácie od 15.00, porozprávať sa s nimi a hneď si ich nový komiks aj kúpiť.

T-Gallery funguje ako výstavný priestor od roku 2010. V jej priestoroch sa uskutočnili desiatky slovenských a zahraničných samostatných aj skupinových výstav, prezentácie diel mladých, začínajúcich umelcov po boku známejších mien. V roku 2013 sa galéria zúčastnila na medzinárodnom veľtrhu Supermarket v Štokholme a v roku 2012 zorganizovala Cenu za kresbu a vytvorila v spolupráci s francúzskou galériou Daniez et de Charette dvojvýstavu francúzskych a slovenských umelcov v Bratislave a v Paríži.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.