Obvinili tri osoby, ktoré mali fyzicky napadnúť dlžníka

Ilustračné foto. Foto: Ilustračné foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 28. mája (TASR) – Z marcovej lúpeže pred jedným zo skladov na ulici Stará Vajnorská v Bratislave, ktorá bola spojená s fyzickým útokom, už policajný vyšetrovateľ obvinil tri osoby. V prípade dokázania viny im hrozia tri až osem rokov väzenia.

K činu, ktorého sa podľa vyšetrovania mali dopustiť 46-ročný Miroslav P. z okresu Hlohovec, 23-ročný Lukáš P. a 40-ročná Miriam P. z Bratislavy, došlo 26. marca. Obeťami prepadnutia bol manželia z okresu Šala. "Obvinení najskôr v areáli skladu fyzicky napadli 38-ročného muža, ktorý po útoku ostal bezvládne ležať na zemi. Obvinená žena na ležiaceho muža ešte nahuckala psa, ktorý poškodeného pohrýzol na nohe," informovala o okolnostiach hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Tatiana Kurucová. "Dôvodom napadnutia boli peniaze, ktoré poškodený mal dlhovať obvineným," ozrejmila policajná hovorkyňa.

Obvinení napokon napadli aj ženu, ktorá sa snažila chrániť svojho manžela. "Mladší muž z trojice páchateľov pri napadnutí vytrhol žene kľúče od motorového vozidla a tiež kľúče od bytu," uviedla Kurucová.

Zranenia poškodeného muža - zlomenina nosnej kosti, pomliaždenie tváre, hrudníka, rebra, ako aj pohryznutie psom na lýtku si vyžiadali liečenia približne dva týždne. Žena z útoku vyviazla bez zranení. Obvinení sú stíhaní na slobode.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.