Herci a športovci budú bicyklovať na podporu boja s rakovinou u detí

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Bratislava 29. mája (TASR) - Herci aj športovci sa chystajú na bicykloch zdolať viac ako 1000 kilometrov, aby podporili boj s rakovinou u detí. Do pedálov šliapne napríklad Ivan "Tuli" Vojtek, Michaela Čobejová, Jaro Beker či Ivan Jakeš.

Akciu Na bicykli deťom organizuje občianske združenie (OZ) Deťom pre život. Ide o 6. ročník projektu, štartuje 6. júna v Novej Sedlici. Osobnosti budú bicyklovať až do 16. júna a prejdú z Novej Sedlice do Bratislavy, čo je 1057 km. K pelotónu sa na rôznych úsekoch v rámci Slovenska môže pridať aj široká verejnosť.

"Cieľom charitatívnej cyklojazdy je ukázať, že bojovať s onkologickým ochorením má zmysel, o čom svedčí aj viac ako 70-percentná úspešnosť liečby malých onkologických pacientov," uviedol Miro Bilík, zakladateľ OZ Deťom pre život a držiteľ ocenenia Filantrop roka 2013.

Myšlienka projektu Na bicykli deťom vzišla podľa neho z chuti podporiť tých, ktorí si sami pomôcť nevedia. "Chceme ukázať, že tak, ako my budeme zápasiť s kilometrami a nevzdáme to, tak musia bojovať aj detskí onkologickí pacienti. Aj keď prídu krízy a vy máte pocit, že už sa ďalej nedá, je potrebné prekonať sa a ísť ďalej," priblížil Bilík.

Súčasťou charitatívnej cyklojazdy je aj verejná zbierka. Peniaze pôjdu napríklad na rekondičné a relaxačné pobyty pre detských onkologických pacientov či na pomoc oddeleniam detskej onkológie.

Účasť na tohtoročnej cyklojazde potvrdili aj známe osobnosti ako Ivan "Tuli" Vojtek, Ivan Jakeš, Michaela Čobejová, Jaro Bekr, trenčianskí hokejisti či ďalšie známe tváre televíznej obrazovky. "Rád vymením na pár dní motocykel za bicykel. Páči sa mi myšlienka tohto podujatia a je to najmenej, čo môžem pre detských onkologických pacientov urobiť," povedal slovenský pretekár Ivan Jakeš.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.