Ľ.KANÍK: K názorovej platforme sa prihlásilo asi 50 miestnych združení

Ľudovít Kaník, archívne foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 29. mája (TASR) – K názorovej platforme Ľudovíta Kaníka v rámci SDKÚ-DS sa prihlásilo asi 50 miestnych združení v rámci celého Slovenska. Informoval o tom dnes Kaník na tlačovej konferencii v Bratislave.

"Štart nie je zlý, môžem ho považovať za úspešný. Podpora rastie, pridávajú sa ďalší, aj jednotlivci, nielen miestne združenia," povedal. Konkrétnejší nebol.

Takouto podporou sa podľa neho potvrdzuje to, čo povedal na začiatku. "Že väčšina členov strán, ktorí nie sú zrkadlovým odrazom vrcholových funkcionárov, nesúhlasia s krokmi, ktoré v poslednom čase urobil predseda strany Pavol Frešo."

Platforma podľa Kaníka potrebuje ešte čas, kým sa všetci jej priaznivci stretnú a "túto záležitosť" prediskutujú. Je spokojný s tým, že politickú úlohu a odkaz strany vidia inde ako Frešo.

"Myslím si, že tieto hlasy treba počúvať. Treba robiť politiku pre voličov, ktorých je, samozrejme, omnoho viac ako členov strany," dodal.

Kaník oznámil vznik názorovej platformy v rámci SDKÚ-DS, pracovne nazvanou "demokratická skupina", asi pred týždňom. Chce sa ňou "zásadne dištancovať od konania predsedu strany Pavla Freša". Naposledy sa nezhodol s Frešom v otázke nominácie Karola Mitríka na šéfa Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR. K platforme sa hlási aj europoslanec Eduard Kukan a ľudia z celého Slovenska. Kaník oznámil, že v rámci platformy bude do parlamentu predkladať aj zákony.

Kaník verí, že platforma zjednotí ľudí, ktorí nesúhlasia s Frešovým konaním. Chce, aby platforma "presadila zásadné zmeny postoja SDKÚ v čo najkratšom čase". Platforma by mala vrátiť SDKÚ-DS voličov, ktorí od nej odišli a dnes nemajú koho voliť. Kaníka už vyzvali blízki spolupracovníci šéfa SDKÚ-DS, aby nerozbíjal stranu, prípadne aby v nej zvážil svoje ďalšie pôsobenie.

Kaník nedávno opätovne potvrdil, že ak bude nominovaný z regiónov, bude kandidovať za volebného lídra strany. Obáva sa však, že primárne voľby nebudú vyhlásené.

Frešo na vznik platformy reagoval pre TASR tým, že tomuto kroku nerozumie a nech sa k tomu vyjadria regióny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.