Španieli proti Kostarike experimentovali, diváci vypískali Piqueho

Gerard Pique, archívne foto Foto: TASR/AP

Leon 12. júna (TASR) - Futbalisti Španielska vo štvrtkovom prípravnom dueli vydreli v Leone tesný triumf 2:1 nad Kostarikou. Súper Slovenska v kvalifikácii EURO 2016 otočil skóre zápasu, ale v experimentálnej zostave výkonom príliš nenadchol. Víťazstvo navyše zatienil mohutný piskot na adresu obrancu Gerarda Piqueho.

Pique prišiel na ihrisko v 57. minúte ako striedajúci hráč za Sergia Ramosa a pri každom jeho dotyku s loptou publikom nespokojne hučalo a pískalo. Dôvodom boli podľa denníka Marca nezdvorilé žarty zadáka Barcelony na adresu Cristiana Ronalda z Realu Madrid pri minulotýždňových oslavách treble katalánskeho tímu. "Nesúhlasím s piskotom na jeho adresu, pretože Barcelone i národnému tímu vždy odovzdal maximum," reagoval jeho spoluhráč Marc Bartra.

Kouč Vicente del Bosque v generálke na nedeľňajší zápas kvalifikácie EURO 2016 proti Bielorusku nasadil netradičnú základnú zostavu a doprial reprezentačný debut Aleixovi Vidalovi. Do vedenia sa ale nečakane dostali hostia, keď už v 6. minúte otvoril skóre Johan Venegas po ideálnom centri Joel Campbell. Už o dve minúty neskôr ale brankára Realu Madrid Keylora Navasa prekonal Pablo Alcacer a o triumfe domácich rozhodol po polhodine hry Cesc Fabregas. Domáci ešte po zmene strán mali šance navýšiť náskok, ale v koncovke neboli dôslední.

"Dnes sme si to užívali. Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, vypracovali sme si dosť čistých šancí," dodal Bartra. Pique vyhlásil, že ho piskot divákov prekvapil, ale neovplyvní jeho výkony v národnom tíme: "Urobil som si svoju prácu a som spokojný s víťazstvom. Diváci môžu slobodne vyjadrovať svoje názory tak, ako to cítia. Ja sa musím sústrediť na svoje výkony na ihrisku. V reprezentácii sa cítim ako doma, je to môj tím a vždy to tak bude."