VIDEO: V rýchlovlaku sa podpálil muž; dve obete a 20 zranených

Na snímke odvoz pasažiera s popáleninami z rýchlovlaku 30. júna 2015. Foto: TASR/AP

Tokio 30. júna (TASR) - Život jedného muža a jednej ženy, ako aj približne 20 zranených si vyžiadal dnešný incident na palube japonského rýchlovlaku Šinkansen smerujúceho z Tokia do Osaky po tom, ako sa tento muž polial horľavou látkou a podpálil. Oznámila to agentúra DPA, citujúc miestne médiá.

Rýchlovlak sa kvôli prítomnosti dymu musel zastaviť približne o 11.30 h miestneho času (04.30 SELČ). Na jeho palube sa v tom čase nachádzalo zhruba 1000 pasažierov. Motívy konania muža neboli bezprostredne známe. Vo vážnom stave je najmenej jeden ďalší cestujúci, viacerí utrpeli ľahšie zranenia.

Japonské rýchlovlaky Šinkansen sú známe svojou bezpečnosťou, pričom až do dnešnej tragickej udalosti v nich nedošlo k žiadnym incidentom, ktoré by boli vyústili do zranení alebo úmrtí, konštatuje agentúra Reuters. Šinkanseny začali premávať v roku 1964 a denne prepravia vyše 400.000 cestujúcich.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.