Vo Zvolene na námestí pristála nadránom stíhačka

Stíhačka MiG 21 "zaparkovaná" uprostred Námestia SNP prekvapila ráno 5. augusta 2015 Zvolenčanov. Do centra mesta ju v noci presunuli organizátori Medzinárodných leteckých dní SIAF 2015, ktoré sa uskutočnia v dňoch 29. a 30. augusta na neďalekom letisku Sliač. Foto: TASR/Jozef Poliak

Zvolen 5. augusta (TASR) - Stíhačka MiG 21 "zaparkovaná" uprostred Námestia SNP prekvapila dnes ráno Zvolenčanov. Do centra mesta ju v noci presunuli organizátori Medzinárodných leteckých dní SIAF 2015, ktoré sa uskutočnia v dňoch 29. a 30. augusta na neďalekom letisku Sliač.

Stíhačka ako pútač pre letecké dni bola už v minulosti privezená pred nákupné centrum v Banskej Bystrici, teraz sa organizátori rozhodli osadiť ju na Námestí SNP vo Zvolene.

Ako pre TASR uviedol Marián Lučaj z referátu kultúry na Mestskom úrade vo Zvolene, lietadlo nebude slúžiť len ako atrakcia a zároveň pozvánka na nadchádzajúce letecké dni, ale bude aj súčasťou podujatia Zvolenské hudobné povstanie, ktoré sa na zvolenskom námestí uskutoční 29. augusta. Okrem domácich kapiel vystúpia aj skupiny Polemic a Gladiátor. Dva dni pred tým bude navyše pri stíhačke aj výstava leteckých modelov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.