Tisícky motorkárov mieria na východ

Foto: MTV studio

Michalovce 5. augusta (OTS) - K brehom Zemplínskej šíravy každoročne mieria tisícky motorkárov nielen z celého Slovenska, ale aj z okolitých, ba aj vzdialenejších krajín. Za viac ako desaťročie sa Motozraz Sveta motocyklov stal tradičným „vrcholom sezóny“ pre mnohých priaznivcov jednej stopy. Predĺžený víkend plný zábavy sa začína už vo štvrtok. Tentokrát je na programe novinka – prvá nočná jazda do obce Krčava. „Na jej účastníkov čaká pekný spomienkový odznak, ale aj občerstvenie a kapela v cieli tejto spanilej jazdy“, prezrádza Michal Tvrdý, jeden z tvorcov programu.

Po návrate na Zemplínsku šíravu bude zábava pokračovať v podobnom duchu, s viacerými rockovými kapelami, okrem iných vystúpi napríklad aj legendárna česká formácia Alkehol. Na tých, ktorí na Motozraz dorazia už vo štvrtok, čakajú viaceré bonusy. Predovšetkým si skoršou registráciou zabezpečia pamätné tričko, ktoré je pripravené pre prvých 4000 motorkárov a je v cene registračného poplatku len 15 eur na celý víkend. V cene je aj lístok do štvrtkovej tomboly, kde je prvou cenou minimotocykel. Prvých päťsto účastníkov sa môže tešiť aj na privítací „welcome drink“.

Foto: MTV studio

V piatok na Motozraz Sveta motocyklov dorazí aj legenda slovenského motocyklového športu – úspešný rally jazdec Ivan Jakeš. Zážitkov z Dakaru má určite dosť, rád sa o ne s návštevníkmi podelí. Chýbať nebude ani jeho dakarský špeciál, s ktorým dokonca vyrazí na piatkovú, aj sobotnú spoločnú jazdu. Tá piatková pritom povedie na Námestie slobody do Michaloviec, ktoré sa každoročne zaplní nielen tisíckami motorkárov, ale aj zvedavými domácimi. Každý z nich sa môže zapojiť do niektorej z pripravených súťaží a záujem určite bude aj o autogram, či spoločnú fotku s Ivanom Jakešom. Po návrate kolóny na Zemplínsku šíravu bude program pokračovať hudobnými vystúpeniami viacerých skupín, no spestria ho aj ďalšie atrakcie. Chýbať nebudú ani súťaže pre motorkárov, ale aj pre divákov. Po zotmení príde čas aj na niečo pikantnejšie – strip šou, to však až po koncerte lákadla tohto večera, skupiny Polemic.

V sobotu popoludní nemôže chýbať ďalšia spanilá jazda – nepochybne najväčšia za uvedené tri dni, čo sa týka počtu motorkárov a tým aj dĺžkou celej kolóny. Trasa sobotnej spoločnej jazdy vedie okolo celej Zemplínskej šíravy a obyvatelia okolitých obcí si zvykli na tradične veľkolepé divadlo. Ani tentokrát na čele kolóny nebude chýbať Ivan Jakeš so svojim dakarským motocyklom. Večerný program je opäť zložený z hudobných vystúpení, spomenúť môžeme husľové duo Femme 2 Falate, či populárny Kabát v revivalovej podobe. Veľkým lákadlom nepochybne budú kaskadéri Crazy Day a ich adrenalínové jazdenie v „glóbuse smrti“, veľkej oceľovej klietke v tvare gule, kde bude naraz krúžiť až štvorica jazdcov.

Atraktívne ceny budú môcť návštevníci získať nielen v početných súťažiach, ale aj v tombole, kde je prvou cenou skúter Yamaha. Pánske oko poteší už tradičná súťaž Miss mokré tričko, dámy sa zasa nechajú strhnúť svetoznámym tanečníkom a striptérom menom Kenzo, ktorý tancoval v najznámejších kluboch v New Yorku, Barcelone, či Paríži a spolu s atraktívnou slečnou zatancuje aj na Zemplínskej šírave. Ak si návštevníci budú chcieť od motoriek na chvíľu oddýchnuť, vhod príde nielen blízka hladina vodnej nádrže, ale napríklad aj vyhliadkové lety vrtuľníkom. Viac informácií a podrobný program hľadajte na stránke www.motozraz.sk.

Foto: MTV studio

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.