Sopečný popol spôsobil pozastavenie letov z Austrálie na Bali

Ilustračné foto Foto: TASR

Sydney 3. novembra (TASR) - Sopečný popol stúpajúci z indonézskeho stratovulkánu Rinjani spôsobil dnes pozastavenie všetkých letov z Austrálie na ostrov Bali. Úrady totiž vyhodnotili situáciu ako nebezpečnú pre letovú prevádzku v okolí tamojšieho medzinárodného letiska Ngurah Rai, píše agentúra DPA.

Spoločnosť Virgin Australia zrušila desať letov, zatiaľ čo aerolínie Jetstar šesť. Za uplynulých niekoľko mesiacov ide už o tretie prerušenie leteckej prevádzky v dôsledku sopečnej činnosti vulkánu Rinjani ležiaceho na neďalekom ostrove Lombok.

Bezpečnostné orgány na ostrove uviedli, že úroveň stavu pohotovosti zostáva po sobotňajšej erupcii sopky jeden stupeň nad normálom.

"Pre prípad mohutnej erupcie máme v zálohe evakuačný plán, stupeň ohrozenia sa však doteraz nezvýšil," uviedol riaditeľ úradu pre mimoriadne udalosti na Lomboku.

Obyvateľom siedmich obcí postihnutých sopečným popolom úrady rozdali 4000 dýchacích masiek. Domáci boli zároveň varovaní, aby sa vyhýbali zakázanej zóne, vytýčenej tri kilometre okolo stratovulkánu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.