Nemecký koncern E.ON zaznamenal za prvých 9 mesiacov rekordnú stratu

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Düsseldorf 11. novembra (TASR) - E.ON zaznamenal z dôvodu odpisov hodnoty elektrární za prvých 9 mesiacov rekordnú stratu. Burzové ceny elektriny sa totiž prepadli a elektrárne už nezarábajú. Informovala o tom agentúra DPA.

Za prvé tri štvrťroky sa dostal najväčší nemecký energetický koncern hlboko do červených čísel. Od januára do konca septembra zaznamenal rekordnú stratu takmer 5,7 miliardy eur. Hlavnou príčinou straty sú odpisy v hodnote 8,3 miliardy eur z dôvodu výrazného poklesu cien komodít a energií.

Koncern sa má na prelome rokov rozdeliť na dve spoločnosti, jedna bude operovať v oblasti konvenčných energií a druhá v oblasti obnoviteľných energií. Rozdelenie pokračuje podľa plánu, uviedol šéf koncernu Johannes Teyssen.

E.ON potvrdil svoju prognózu celoročného zisku. V roku 2015 počíta s prevádzkovým ziskom v pásme 7 miliárd eur až 7,6 miliardy eur. Čistý zisk by mal dosiahnuť 1,4 až 1,8 miliardy eur. Dividenda za rok 2015 by mala zostať na úrovni 50 centov na akciu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.