Atentátnici mali odpáliť bomby na štadióne v Hannoveri

Policajti hliadkujú pri hracej ploche futbalového štadióna v Hannoveri, ktorý museli evakuovať pred začiatkom priateľského zápasu Nemecko - Holandsko z dôvodu hrozby bombovým atentátom. Foto: TASR/AP

Berlín 19. novembra (TASR) - Skupina niekoľkých útočníkov plánovala odpáliť nálože na futbalovom štadióne v Hannoveri počas utorkového prípravného zápasu medzi Nemeckom a Holandskom, ktorý pre teroristickú hrozbu odvolali. Informáciu priniesol denník Bild.

Bild tvrdí, že získal kópiu správy domácej spravodajskej služby určenú pre nemeckého ministra vnútra Thomasa de Maiziera. Na základe obsahu správy úrady nemali inú možnosť ako zápas zrušiť.

Podľa spravodajskej služby dokument obsahoval detailné informácie. Podľa nich mala skupina útočníkov odpáliť bomby na štadióne i v centre mesta. Pri štadióne mali použiť sanitku naloženú výbušninami. Úrady však žiadne bomby na štadióne nenašli. Po polnoci mal byť naplánovaný aj útok na železničnú stanicu.

Premiér Dolného Saska Stephan Weil uviedol, že nemecké úrady mali konkrétne indikácie o bezpečnostnej hrozbe, ktoré ich viedli k zrušeniu zápasu. Stretnutie mala z hľadiska sledovať aj nemecká kancelárka Angela Merkelová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.