Richie McCaw ukončil kariéru: Odchádzam v správny čas

Novozélandský ragbista Richie McCaw prichádza o loptu v súboji s Argentínčanmi vo štvrťfinále majstrovstiev sveta v ragby v novozélandskom Aucklande 9. októbra 2011. Archívne foto. Foto: TASR

Wellington 19. novembra (TASR) - Kapitán ragbyovej reprezentácie Nového Zélandu Richie McCaw oznámil vo štvrtok ukončenie svojej bohatej kariéry.

"Dostalo sa mi veľkého privilégia, že som mohol robiť tak dlho to, čo som chcel. Bol som v skvelých tímoch s úžasnými hráčmi," povedal McCaw. "Telo mi hovorí, že by som mohol stále hrať. Myslím, že som si svoj odchod dobre načasoval," dodal.

Tréner novozelándskej reprezentácie Steve Hansen tiež súhlasí s tým, že McCaw oznámil ukončenie kariéry v správny čas. "Myslím, že jeho posledný zápas na majstrovstvách sveta bol jeden z najlepších, ktorý odohral. Nemohol si vybrať lepší čas na odchod. Bol skvelým hráčom a vodcom, pravdepodobne tým najlepším v našej histórii."

McCaw uviedol, že chce teraz pôsobiť ako komerčný pilot helikoptéry v Christchurchi: "Je to koniec jednej kapitoly a začiatok novej. Bola to ale perfektná jazda."

McCaw odohral za svoju štrnásťročnú kariéru 148 zápasov, z toho 110 viedol All Blacks ako kapitán. V oboch prípadoch ide o rekord v histórii ragby. Tridsaťštyriročný Novozélanďan sa stal trikrát najlepším ruabistom sveta a v rokoch 2011 a 2015 doviedol Nový Zéland k titulu majstrov sveta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.