I. Štefanec: Učitelia by mali dostať viac

Poslanec Štefanec Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 19. novembra (TASR) - Poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (EĽS, KDH) podporuje niektoré z požiadaviek štrajkujúcich učiteľov. Týka sa to najmä odmeňovania za zvyšovanie kvalifikácie, či účasť na rôznych aktivitách.

„Počas mojej intenzívnej komunikácie s učiteľmi, ktorí vyučujú predmety súvisiace s Európskou úniou a ľudskými právami som sa dozvedel zarážajúce veci. Učitelia nedostávajú nijakú satisfakciu za účasť na projektoch a súťažiach, ani za svoju snahu ďalej sa vzdelávať. Pritom slovenské stredné školy sú úspešné vo viacerých medzinárodných súťažiach. Vyučujúci však na ne deti pripravujú často na úkor svojho voľného času, a dokonca do prípravy investujú vlastné finančné prostriedky. Podľa mojich informácií sa vyskytujú prípady, že riaditelia na školenia a podujatia odmietajú učiteľov púšťať. Snaha a aktivita by mali byť odmeňované, nie perzekvované,“ konštatuje Štefanec.

Slovenskému europoslancovi sa nepáči ani prístup ministerstva školstva a jemu podriadených orgánov k vzdelávaniu k európskemu občianstvu.

„Technické a prírodovedné vzdelanie je dôležité pre ekonomiku, humanitné pre zdravý vývoj spoločnosti. Ak žiakom a študentom nebudeme vštepovať občianske povedomie, pomôžeme tým šíreniu extrémistických názorov a rôznych konšpiračných teórií.“

Podľa Štefanca by mal minister školstva namiesto odkazovania na marcové voľby skôr otvorene diskutovať so zástupcami učiteľov a presadiť pre svoj rezort navýšenie finančných prostriedkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.