Ekonomický rast Španielska sa spomalil na 0,8 %

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Madrid 26. novembra (TASR) - Ekonomický rast Španielska sa v 3. kvartáli mierne spomalil, jeho tempo je však stále blízko úrovne z predchádzajúceho kvartálu, ktorý vykázal najrýchlejší rast za viac než osem rokov. Uviedol to španielsky štatistický úrad, ktorý zverejnil konečné údaje o vývoji ekonomiky za 3. štvrťrok, pričom potvrdil predchádzajúci odhad z konca októbra. Informoval o tom portál RTTNews.

Podľa konečných údajov štatistického úradu vzrástla španielska ekonomika v 3. štvrťroku 2015 oproti predchádzajúcemu kvartálu o 0,8 %. Mierne tak spomalila tempo rastu po tom, ako v 2. štvrťroku vykázala rast na úrovni 1 %, čo bol najrýchlejší rast od začiatku roka 2007.

Medziročne sa hrubý domáci produkt (HDP) Španielska zvýšil o 3,4 %. To znamená najrýchlejšie tempo rastu od 4. štvrťroka 2007, keď rast dosiahol 3,6 %. Na porovnanie, v 2. štvrťroku vzrástla španielska ekonomika medziročne o 3,2 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.