Nemecká tajná služba: Akútnou hrozbou je 430 islamských extrémistov

Demonštrant drží nemeckú vlajku počas demonštrácie skupiny PEGIDA proti islamizácii Západu v Drážďanoch, archívne foto z 26. októbra 2015. Foto: TASR/AP

Berlín 11. decembra (TASR) - Šéf nemeckej domácej spravodajskej služby vyhlásil, že 430 islamských extrémistov v krajine je pokladaných za takých nebezpečných, že môžu kedykoľvek spáchať vážny zločin. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP.

Prezident Spolkového úradu na ochranu ústavy (BfV) Hans-Georg Maassen vo štvrtok večer pre verejnoprávnu stanicu MDR povedal, že bezpečnostné služby týchto extrémistov pozorne sledujú.

Maassen dodal, že nedávne rozhodnutie nemeckého parlamentu poslať vojakov do nebojových operácií ako podporu boja medzinárodnej koalície proti organizácii Islamský štát (IS) v Sýrii nezvyšuje riziko útokov na území Nemecka.

Šéf domácej tajnej služby oznámil, že bezpečnostné služby majú záujem o to, aby im migranti poskytovali informácie o svojich prípadných spolucestujúcich, ktorí by mohli plánovať útoky v Nemecku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.