Rusi oznámia meno trénera výberu na ZOH 2018 po porade so Znaroksom

Trénerská trojica výberu Západ zľava Fjodor Kanarejkin, Olegs Znaroks a Jukka Jalonen počas Zápasu hviezd Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v bratislavskej Slovnaft aréne 11. januára 2014. Foto: TASR/Martin Baumann

Moskva 26. decembra (TASR) - Meno trénera, ktorý povedie ruskú hokejovú reprezentáciu na ZOH 2018 v Pjongčangu, oznámi národná federácia po porade so súčasným koučom Olegsom Znaroksom. FHR zároveň navrhla nový program, ktorý má počas najbližších piatich rokov výrazne napomôcť k rozvoju hokeja v celej krajine. Informovala agentúra TASS.

Viceprezident Ruskej hokejovej federácie (FHR) Roman Rotenberg zároveň oznámil, že chcú vytvoriť olympijský výber. V tíme by sa mali zhromaždiť budúce nádeje Zbornej, ktoré by spoločne pôsobili na scéne Euro Hockey Tour (EHT). Najlepší hráči z mužstva by sa následne mohli prebojovať do záverečnej nominácie na ZOH. "Trénera olympijského výboru vymenujeme po konzultáciách s pánom Znaroksom, respektíve keď bude jasné ďalšie zloženie realizačného tímu. Nový kormidelník povedie aj projekt olympijského tímu, ktorý plánujeme vytvoriť ešte v tejto sezóne," informoval Rotenberg.

Zasadnutie riadiacich predstaviteľov FHR sa zaoberalo aj otázkou hokejového rozvoja v krajine. Nový program, ktorý by sa mal oň postarať, je určený na päť rokov. "Musíme zlepšiť výstavbu ľadových plôch a plnofunkčných arén v celej krajine. Chceme rozšíriť aj trénerskú základňu. S veľkým hokejovým posunom vpred to myslíme skutočne vážne," dodal Rotenberg.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.