Iracká armáda stále oblieha vládny komplex v Ramádí

Hustý čierny dym stúpa z pozícií militantov Islamského štátu (IS) počas leteckých útokov Američanmi vedenej koalície a bojov príslušníkov irackých bezpečnostných síl na frontovej línii v irackom meste Ramádí, 115 km západne od Bagdadu, archívne foto z 24. decembra 2015 Foto: TASR/AP

Bagdad 28. decembra (TASR) - Iracké ozbrojené sily pokračovali aj dnes v obliehaní komplexu vládnych budov v centre Ramádí, ktoré je poslednou baštou extrémistickej skupiny Islamský štát (IS) v tomto strategicky významnom meste na západe Iraku.

Iracká armáda už v nedeľu popoludní deklarovala víťazstvo a úplné ovládnutie vládnej štvrte v Ramádí. Agentúra AP však dnes priniesla vyjadrenie irackého generála Ahmada Baláwího, podľa ktorého boje v komplexe pokračovali ešte aj dnes.

Brigádny generál uviedol, že iracké jednotky stále obliehajú vládnu štvrť a pre obavy z nastražených výbušnín a samovražedných atentátnikov sa do nej obávajú vstúpiť. Vojaci preto čakajú na príchod expertov na likvidáciu bômb.

Paľba zo strany militantov v ranných hodinách utíchla, čo podľa generála môže znamenať, že bojovníci IS nachádzajúci sa v komplexe už boli zlikvidovaní alebo utiekli.

Ramádí, metropolu západoirackej provincie Anbár, vzdialenú asi 110 kilometrov západne od Bagdadu, dobyli bojovníci IS v máji tohto roku. Prebiehajúcu pozemnú ofenzívu zameranú na znovudobytie mesta zo vzduchu podporujú lietadlá medzinárodnej koalície pod vedením USA.

Získanie Ramádí by bolo pre irackú armádu významnou psychologickou vzpruhou pri plánovanom ťažení na Mósul - druhé najväčšie iracké mesto, ktoré taktiež kontroluje Islamský štát.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.