Vysoké Tatry majú pre obyvateľov novú aplikáciu

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Vysoké Tatry 16. júla (TASR) - Po bezplatných informatívnych SMS správach, ktoré si môžu nechať posielať obyvatelia mesta Vysoké Tatry, ale aj jeho návštevníci, prišla samospráva s ďalšou službou. Záujemcovia si môžu stiahnuť mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej sa na displejoch zobrazí podobné vyobrazenie, ako je na internetovej stránke mesta www.vysoketatry.sk.

Všetky informácie si budú môcť používatelia pozrieť priamo vo svojom telefóne. Aplikácia je prvoplánovo určená pre občanov mesta. Priamo v mobilnom telefóne je možné dozvedieť sa aj informácie o kultúrno-spoločenskom či športovom dianí. „Aplikácia je zatiaľ v skúšobnom režime a jej nedostatky, ako sa hovorí, vychytávame za pochodu. Časom by sme však chceli, aby sa takouto cestou dostali ľudia ku všetkým informáciám,“ priblížil informatik mesta Vysoké Tatry Tibor Kilian.

Táto služba je k dispozícii ako ktorákoľvek iná aplikácia pre mobilné telefóny. Aplikácia je virtuálne dostupná pre operačné systémy iOS a Android od verzie 4.4.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.