Vládny špeciál by mal z Nice priviezť 37 občanov

Na snímke príbuzní obetí teroristického útoku z francúzskeho Nice reagujú pred nemocnicou 15. júla 2016 v Nice. Foto: TASR/AP

Bratislava 16. júla (TASR) - Vládny špeciál by mal na Slovensko priviezť z francúzskeho Nice 37 občanov, z toho 36 Slovákov a jednu Češku. Toľko občanov sa nateraz zaregistrovalo. Informoval o tom dnes minister vnútra Robert Kaliňák po tom, čo vládny špeciál odletel. Na bratislavské letisko by mal podľa ministra priletieť po pol druhej popoludní.

Špeciál do Nice vyslali po útoku, ku ktorému došlo počas sviatku Dňa dobytia Bastily. Do davu ľudí, ktorí si prišli pozrieť ohňostroj, tam vrazil vodič nákladného auta a usmrtil tak najmenej 84 ľudí, desiatky ďalších sú zranené a niektorí v kritickom stave. K útoku došlo na rušnej Promenade des Anglais, kde boli v tom čase tisíce ľudí, vrátane veľkého množstva turistov a miestnych obyvateľov.

Ministerstvo zahraničných vecí zriadilo mimoriadne telefónne číslo +421259785978, na ktoré môžu volať občania SR a ich rodinní príslušníci, ktorí mali záujem vrátiť sa do vlasti leteckým špeciálom. Zastupiteľský úrad vyslal do Nice konzulárnych pracovníkov, ktorí pomôžu s organizáciou odletu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.