NAŽIVO: Minúta ticha za obete útoku v Nice

Karikatúra zobrazujúca útok v Nice. Foto: boredpanda.com

Bratislava 18. júla (TASR) - Na bratislavskom Hlavnom námestí, pred francúzskym veľvyslanectvom, si dnes na poludnie minútou ticha uctia obete útoku z Nice, ku ktorému došlo vo štvrtok (14.7.) počas sviatku Dňa dobytia Bastily. Informuje o tom francúzska ambasáda na svojej webovej stránke.

Počas sviatku Dňa dobytia Bastily vrazil útočník s nákladným autom do davu ľudí, ktorí si prišli pozrieť ohňostroj v prístavnom meste Nice na juhovýchode Francúzska. K útoku došlo okolo 22.30 h na rušnom bulvári Promenade des Anglais, kde boli v tom čase tisíce ľudí, vrátane veľkého množstva turistov a miestnych obyvateľov.

Útok neprežilo najmenej 84 ľudí, medzi ktorými boli aj deti. Ďalších 200 osôb sa zranilo. Útočníka polícia pri zásahu zastrelila.

Pozrite si priamy prenos bratislavského Hlavného námestia, kde si zúčastnení pred Veľvyslanectvom Francúzskej republiky napoludnie minútou ticha uctia obete atentátu vo francúzskom meste Nice.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.