V Slovenskom raji i na Spiši sa môžete vydať po Šťastíkových stopách

Ilustračná snímka Foto: TASR/Milan Kapusta

Spišská Nová Ves 19. júla (TASR) – Pre rodiny s deťmi pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj & Spiš letnú prázdninovú súťaž s názvom Šťastíkova cesta za poznaním a dobrodružstvom. Cieľom súťaže je podľa výkonnej riaditeľky OOCR Ivany Országovej podporiť letnú turistickú sezónu a domáci cestovný ruch.

"Prostredníctvom súťaže, ktorá v rámci plnenia rôznych úloh deti prevedie po zaujímavých miestach nášho regiónu, chceme motivovať rodiny s deťmi k tomu, aby tento rok strávili príjemnú a zábavnú dovolenku práve u nás. Ústredným motívom je maskot OOCR Slovenský raj & Spiš Šťastík, ktorého chceme touto formou dostať do povedomia širokej verejnosti," vysvetlila výkonná riaditeľka. Šťastík mapuje a stráži všetko pod zemou regiónu, pozná banícke cestičky a býva v Dobšinskej ľadovej jaskyni.

Napriek tomu, že sa volá Šťastík, nie je podľa Országovej šťastný. Ako doplnila, vďaka ceste za poznaním a dobrodružstvom sa stretne s malou lesnou vílou Šťastenkou, ktorá nosí na krku zavesený kľúč. Ním otvára brány Slovenského raja. "Stretnutie Šťastíka so Šťastenkou symbolizuje nedávne spojenie OOCR Slovenský raj & Spiš," informovala Országová.

Úlohou súťažiacich je absolvovať sedem súťažných stanovíšť. Musia vystúpiť na najvyššiu slovenskú kostolnú vežu v Spišskej Novej Vsi, odfotografovať sa na Tomášovskom výhľade v Slovenskom raji, odhaliť záhadu v kaštieli v Markušovciach či splniť úlohy na farme na Samelovej lúke. Na každom stanovišti čaká deti zaujímavá výzva.

"Ak sa im podarí zadanie splniť, získajú pečiatku. Na postup do záverečného žrebovania potrebujú všetkých sedem pečiatok. V prípade, že im bude jedna chýbať, vymaľovaním obrázka Šťastíka na súťažnom letáku získavajú žolíka ako náhradu," vysvetlila výkonná riaditeľka. Po splnení úloh môžu vyplnený súťažný leták odovzdať na ktoromkoľvek súťažnom stanovišti alebo ho poslať poštou na adresu OOCR Slovenský raj & Spiš najneskôr do 5. septembra.

Súťaž potrvá do 31. augusta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.