V noci uzavrú tunel Sitina, v Banskobystrickom kraji budú kontroly

R2 Žiar nad Hronom. Foto: MACCAFERRI CENTRAL EUROPE

Banská Bystrica/Žiar nad Hronom 29. júla (TASR) – V okresoch Banská Bystrica a Žiar nad Hronom policajti na dnes naplánovali osobitnú kontrolu s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. TASR o kontrolnej akcii informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Andrea Petrovičová.

„Policajti dnes vykonajú osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti,“ uviedla hovorkyňa, podľa ktorej v rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči pri porušení zákona o cestnej premávke zastavení priamo na ceste, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou.

Počas posledného júlového víkendu bude v nočných hodinách čiastočne uzavretý tunel Sitina v Bratislave. Ako informovala Národná diaľničná spoločnosť (NDS), dôvodom uzavretia jedného z jazdných pruhov je oprava častí hlavnej kanalizácie a vozovkového osvetlenia.

Práce obmedzia prejazd v nočných hodinách. "Dnes a v sobotu (30.7.) bude obmedzenie trvať od 22.00 h do 10.00 h nasledujúceho dňa a v nedeľu (31.7.) od 22.00 h do 04.00 h v pondelok (1.8.)," spresnila hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Neprejazdný bude ľavý pruh v pravej rúre tunela.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.