Stolný tenis: Do semifinále aj Ma Lung, vystavil stopku Arunovi

Quadri Aruna Foto: TASR/AP

Rio de Janeiro 9. augusta (TASR) - Prvým semifinalistom mužského olympijského turnaja v stolnom tenise v Riu de Janeiro sa stal Bielorus Vladimir Samsonov, nad Nemcom Dimitrijom Ovčarovom vyhral 4:2 na sety. V súboji o postup do finále sa stretne s Číňanom Čang Ťi-kche, ktorý v utorok vyradil Japonca Kokiho Niwu (4:1).

Postup medzi najlepšie kvarteto si vybojoval aj Japonec Jun Mizutani, ktorý si poradil s Portugalčanom Marcosom Freitasom 4:2 na sety. V semifinále sa stretne s najvyššie nasadeným Ma Lungom, Číňan zvíťazil hladko 4:0 na sety nad Nigérijčanom Quadrim Arunom, premožiteľom slovenského reprezentanta Janga Wanga v 2. kole dvojhry.