Divadlo Astorka chystá adaptáciu novely P. Vilikovského

Ilustračná snímka Foto: TASR - Jakub Kotian

Bratislava 23. augusta (TASR) - Snom svätojánskej noci v réžii Ondreja Spišáka otvorí 27. sezónu Divadlo Astorka Korzo '90 v utorok 13. septembra.

Deň na to uvedie inscenáciu Idiot v réžii Miroslava Krobota. Bratislavskí i mimobratislavskí diváci sa môžu tešiť na obľúbené inscenácie, medzi ktoré patrí najnovší titul Život je taký v réžii Vladimíra Strniska. "Prvé predstavenia v júni sú predzvesťou, že príbeh významného izraelského dramatika Hanocha Levina o manželoch a ich divnom susedovi zanechal hlbokú stopu, obzvlášť medzi partnerskými pármi rôznych vekových skupín," povedala pre TASR Veronika Poláková z oddelenia propagácie Astorky k inscenácii, v ktorej sa po rokoch na divadelných doskách stretli Ľubo Gregor, Zita Furková a Vlado Černý.

Na úvod sezóny pripravuje režisérka Soňa Ferancová romantickú komédiu amerického dramatika A. R. Gurneyho Sylvia s Annou Šiškovou, Vladom Černým, Mariánom Labudom ml. a Natáliou Puklušovou. Divadelných priaznivcov by mala osloviť témou i láskavým pohľadom na domácich miláčikov. Tesne za ňou bude nasledovať adaptácia novely Pavla Vilikovského Letmý sneh s Adym Hajdu a Szidi Tobias v hlavných úlohách, ktorú divadlo uvedie v réžii Juraja Nvotu a dramatizácii Jakuba Nvotu.

Astorka sa tento rok predstaví aj na medzinárodnom festivale Divadelná Nitra. Na jubilujúcom 25. ročníku festivalu odohrá 27. septembra inscenáciu Jama deravá v réžii Michala Vajdičku. V októbri (7. 10.) uvedie v rámci každoročného hosťovania v Švandovom divadle pod názvom Dni Astorky v Prahe inscenáciu Višňový sad v réžii Mariána Amslera.

Divadelnú jeseň v Bratislave tradične spestrí Festival Astorka. V poradí XII. ročník podujatia sa uskutoční od 25. do 30. októbra. V programe figuruje Shylock v podaní Milana Kňažka, Shakespearom inšpirovaná Búrka v réžii dvojice SKUTR, inscenácia Moliérovej hry Mizantrop v réžii Lukáša Brutovského, autorsko-režijná prvotina Ivana Trojana Zásek, ktorú pripravil s kolegami z Dejvického divadla a budapeštiansky súbor Vígszínház s inscenáciou slávnej hry americkej herečky a spisovateľky Heather Raffo. V Scénických rozhovoroch Davida Hrbeka sa predstaví člen Astorky Peter Šimun.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.