V Partizánskom zrekonštruujú komunikácie v blízkosti centra

Na snímke v nadživotnej veľkosti bronzová socha zakladateľa firmy Baťa, Tomáša Baťu pred bývalou obuvníckou fabrikou v Partizánskom. Foto: TASR - Pavol Remiaš

Partizánske 6. septembra (TASR) - V Partizánskom začali v týchto dňoch s prvou etapou rekonštrukcie miestnych komunikácií na Námestí SNP a Ulici 1. mája. Investíciu v hodnote viac ako 230.000 eur financuje radnica zo svojho rozpočtu.

Súčasťou projektu rekonštrukcie komunikácií na Námestí SNP a Ulici 1. mája je aj výstavba časti nového pravostranného chodníka v dĺžke 15 metrov, spevnenej plochy z betónovej dlažby pred obchodmi záhradnícke potreby a čistiareň, tiež rekonštrukcia existujúceho a výstavba nového verejného osvetlenia. Celková dĺžka rekonštrukcie v rámci prvej etapy predstavuje 269,10 metra. "Dá sa povedať, že keď sa túto rekonštrukciu podarí zrealizovať, bude na takzvanom malom okruhu Námestia SNP dobrá cesta," skonštatoval pred časom pre TASR primátor mesta Jozef Božik.

Dodávateľom rekonštrukcie je na základe výsledku verejnej súťaže Strabag, s.r.o., so sídlom v Bratislave. Spoločnosť zákazku realizuje za 233.027,58 eura vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH), respektíve 194.189,65 eura bez DPH. Radnica pritom pôvodne predpokladala, že za rekonštrukciu komunikácií zaplatí 268.640 eur bez DPH. Opravy by mal stavebník v zmysle zmluvy o dielo ukončiť do štyroch mesiacov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.