Podchod na Trnavskom mýte by mohol zrekonštruovať súkromný investor

Ilustračná snímka Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 9. septembra (TASR) – Chátrajúci podchod na Trnavskom mýte v Bratislave by mohol zrekonštruovať súkromný investor.

O prenájom tohto priestoru, ktorý by bol spojený s investíciou do celkového vzhľadu podchodu a okolia, majú záujem dvaja investori. Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal sa už s nimi stretol, aby mu predstavili svoje projekty. "Sme na dobrej ceste Trnavské mýto zrevitalizovať, a pritom nezaťažovať mestský rozpočet," povedal primátor.

O dlhodobý prenájom priestorov pod Trnavským mýtom majú záujem spoločnosť Immocap Group, a. s., investor obchodného domu v bezprostrednej blízkosti podchodu, a spoločnosť STAURA, s.r.o., ktorá v podchode už v súčasnosti má niektoré prevádzky. "Obe potenciálne ponuky mienim predložiť na posúdenie a rozhodnutie mestským poslancom už na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstve," podotkol Nesrovnal. Hlavné mesto predloží ponuky od oboch záujemcov najprv na rokovanie príslušných mestských komisií, do mestskej rady a následne budú o ponukách rozhodovať bratislavskí mestskí poslanci.

Podmienkou na dlhodobý prenájom je podľa bratislavskej samosprávy kompletná revitalizácia priestoru podchodu a vstupov doň. Mesto privíta, ak budú zrevitalizované aj nadzemné priestory. "Obe spoločnosti sme požiadali o dodanie všetkých informácií potrebných na prípravu materiálu do mestského zastupiteľstva. Dnes tento materiál doručíme aj poslancom finančnej komisie," skonštatoval primátor. Obaja investori museli doplniť informácie o dĺžke prenájmu, výške vynaložených investícií a aj informácie o konkrétnych prácach, ktoré počas rekonštrukcie zrealizujú.

Trnavské mýto je jedným z najdôležitejších dopravných uzlov Bratislavy. Denne ním prejdú tisíce obyvateľov i návštevníkov Bratislavy. Podchod patrí hlavnému mestu, ktoré tvrdí, že jeho stav je momentálne katastrofálny. Dlhodobo však na to upozorňujú aj viacerí obyvatelia i občianski aktivisti, ktorí magistrát žiadali o nápravu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.