VÝZNAMNÝ OKAMIH V4: Orbán: Predložíme návrhy na riešenie problémov EÚ

Maďarský prezident Viktor Orbán. Foto: TASR/AP

Budapešť/Bratislava 16. septembra (TASR) - Štyri stredoeurópske krajiny z Vyšehradskej skupiny (V4) predložia na dnešnom neformálnom summite lídrov EÚ v Bratislave spoločný text s návrhmi na riešenie problémov únie. Maďarský premiér Viktor Orbán to povedal v dnes odvysielanom rozhovore pre maďarský rozhlas.

"Krajiny V4 pripravujú (text) a predložíme ho... ako spoločný návrh Vyšehradskej štvorky Európskej rade, toto bude významný okamih v živote týchto štyroch krajín," citovala z vyjadrení Orbána agentúra Reuters.

Orbán tiež očakáva opätovný migračný tlak na krajiny balkánskeho regiónu. Ku zvýšeniu počtu prichádzajúcich migrantov by podľa neho malo dôjsť v dôsledku zhoršenia počasia v Stredozemnom mori.

Podľa agentúry DPA maďarský premiér v rozhovore tiež označil budovanie zábran na hraniciach za "riešenie" otázky prílevu utečencov a migrantov. "Je potrebné konanie, nie rezignácia," vyhlásil Orbán s tým, že keď sa Spojeným štátom darí zábranami zastaviť imigrantov, "potom nechápem, prečo by sme to nemali byť schopní urobiť aj my, Európania".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.