Dubnický technologický inštitút bude mať v názve pojem vysoká škola

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavol Ďurčo

Bratislava 20. septembra (TASR) – Súkromnej vysokej škole s názvom Dubnický technologický inštitút v Dubnici nad Váhom pravdepodobne pribudne do názvu vysoká škola. Zmenu navrhuje ministerstvo školstva na základe žiadosti vysokej školy. Tá by sa po novom mala volať Vysoká škola DTI. Vyplýva to z návrhu na zmenu názvu, ktorý je v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Dôvodom žiadosti o zmenu názvu je podľa rezortu školstva rozšírenie rozsahu poskytovaného vysokoškolského vzdelávania za obdobie 10 rokov existencie školy o ďalšie študijné programy. "Ďalším dôvodom je skutočnosť, že Dubnický technologický inštitút v Dubnici nad Váhom sa do budúcna nechce obmedzovať teritoriálne na mesto Dubnica nad Váhom a okolitý región, ale chce pôsobiť globálne, celoslovensky, s ambíciou získavať i zahraničných študentov," dodáva ministerstvo v dôvodovej správe.

K návrhu na zmenu názvu sa vyjadrila aj Akreditačná komisia, ktorá podľa ministerstva nemá námietky k návrhu na zmenu doterajšieho názvu vysokej školy. Zmenu názvu ešte musí odobriť vláda.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.