Szijjártó: Kvóty sú možno politicky mŕtve, rozhodnutia sú však platné

Maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó, archívne foto. Foto: TASR/AP

New York/Budapešť 20. septembra (TASR) - Politicky sú prisťahovalecké kvóty možno už mŕtve, avšak príslušné rozhodnutia v Bruseli sú, žiaľ, ešte stále platné, povedal v pondelok večer v rozhovore pre maďarskú komerčnú televíziu ATV na margo piatkového bratislavského summitu EÚ maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Šéf diplomacie, ktorý je prítomný na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku, vyjadril názor, že bruselské inštitúcie nie sú riadené politickými mechanizmami, ale v prípade povinných kvót "obchádzajú zákonodarcov a robia podfuky".

Szijjártó na pôde OSN predložil šesťbodový návrh na riešenie utečeneckej krízy: "Okrem iného som v návrhu uviedol, že dôvody, ktoré vedú k masovej migrácii, treba riešiť tam, kde vznikajú, a nie motivovať ľudí na to, aby odchádzali do rozvinutejších krajín."

Maďarský minister ďalej zdôraznil, že nekontrolovaným prekračovaním štátnych hraníc sa prenáša teroristická hrozba z jednej časti sveta do druhej.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.