Kližana s Lackom podmienečne vylúčili z reprezentácie, dostali pokutu

Na snímke slovenský daviscupový reprezentant Martin Kližan a vpravo jeho spoluhráč Lukáš Lacko, uprostred nehrajúci kapitán Slovenska Miloslav Mečíř. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 26. septembra (TASR) - Výkonný výbor Slovenského tenisového zväzu na svojom piatkovom riadnom zasadnutí na návrh daviscupového kapitána Miloslava Mečířa s okamžitou platnosťou na rok podmienečne vylúčil z reprezentácie Martina Kližana a Lukáša Lacka.

Obaja si vyslúžili trest za prístup k reprezentácii Slovenska v Davisovom pohári. Informovala o tom oficiálna stránka STZ.

Kližan a Lacko zo zdravotných dôvodov necestovali na septembrovú daviscupovú baráž do Austrálie, v ktorej Slovensko prehralo na tráve v Sydney 0:3 a nepostúpilo do svetovej skupiny. Jeden deň po stretnutí však už obaja hrali na turnajoch ATP.

Výkonný výbor STZ neakceptoval ich ospravedlnenie a schválil udelenie pokuty Lackovi vo výške 10.000 eur za porušenie zmluvy so STZ a Kližanovi vo výške 20.000 eur za opakované porušenie zmluvy so Slovenským tenisovým zväzom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.