Mladíci v Handlovej lúpežne prepadli ženu, hrozí im väzenie

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Handlová 26. septembra (TASR) - Obvineniu zo zločinu lúpeže spáchanej formou spolupáchateľstva čelí dvojica Handlovčanov, 21-ročný Ladislav a mladistvý Dávid, chovanec reedukačného centra, v tom čase na úteku. Tí 22. septembra o 11.30 h v Handlovej lúpežne prepadli 46-ročnú ženu, informovala dnes TASR trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Obvinený Ladislav 22. septembra ráno na pošte videl 46-ročnú ženu, ako si bola vyzdvihnúť invalidný dôchodok. Po vzájomnej dohode s mladistvým Dávidom sa rozhodli, že ju prepadnú a vezmú jej peniaze. "Keď žena prechádzala parkom nad Hladovým námestím v Handlovej, mladíci sa nepozorovane dostali za jej chrbát, pričom mladší z dvojice jej hodil na hlavu bundu, aby nič nevidela. Potom ju zhodili na zem a prešacovali ju. Z vrecka teplákov jej vzali 155 eur, sňali jej bundu z hlavy a následne ušli," uviedla k prípadu Antalová. Vystrašená žena podľa nej okrem šoku neutrpela žiadne zranenie a vznikla jej škoda 155 eur.

Po lúpeži dostal Dávid 15 eur od Ladislava, ktorý si ostatné peniaze nechal. "Páchateľov vypátrali prievidzskí kriminalisti spolu s policajtmi poriadkovej polície v krátkom čase, a to do dvoch hodín. Vyšetrovateľ spracoval podnet na ich väzobné stíhanie. Za uvedený skutok je trestná sadzba odňatia slobody na sedem až 12 rokov, pričom sa u mladistvých znižuje na polovicu," dodala trenčianska krajská policajná hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.