Britský princ William a Kate sa v Kanade stretli s utečencami

Britský princ William a jeho manželka Kate so svojími deťmi, princom Georgeom a princeznou Charlotte vystupujú z lietadla po prílete na letisko v kanadskej Victorii 24. septembra 2016. Foto: TASR/AP

Vancouver 26. septembra (TASR) - Britský princ William a jeho manželka Kate sa v nedeľu stretli s utečencami a navštívili sociálne zariadenia v meste Vancouver na juhozápade kanadskej provincie Britská Kolumbia. Bola to časť ich programu v rámci týždňovej oficiálnej návštevy Kanady, informovala dnes agentúra DPA.

Vojvodu a vojvodkyňu z Cambridge zachytili televízne zábery na prehliadke nového uvítacieho strediska Spoločnosti pre služby prisťahovalcom, ktoré im ukázal kanadský premiér Justin Trudeau a jeho manželka Sophie Grégoireová.

Trudeau rozprával hosťom o snahe svojej vlády privítať v krajine 25.000 sýrskych utečencov. Vyhlásil však, že "skutočnou oporou" sú občania, ktorí dobrovoľne trávia čas v organizáciách, napríklad v stredisku pre prisťahovalcov, a tiež rodiny po celej Kanade, ktoré finančne podporujú utečencov. Uviedol to kanadský denník Globe and Mail.

Princ William s manželkou navštívili aj centrum pre tehotné ženy a matky, ktoré sa vyrovnávajú s problémom s drogami alebo alkoholom, informovala verejnoprávna kanadská stanica CBC.

Následník britského trónu, jeho manželka Kate a deti George a Charlotte pricestovali do Kanady v sobotu 24. septembra - prvýkrát ako štvorčlenná rodina.

Panovnícky pár zavítal do Kanady po piatich rokoch; v lete 2011 sem Wiliam a Catherine pricestovali ako čerství manželia. Terajšiu návštevu už absolvujú aj so svojimi dvoma deťmi - ročnou princeznou Charlotte, pre ktorú je to vôbec prvá zahraničná cesta, a trojročným princom Georgeom, uviedla stanica BBC.

Ide o pomerne ojedinelú príležitosť vidieť túto štvorčlennú kráľovskú rodinu pohromade, keďže princ William a jeho manželka svojich potomkov chránia pred záujmom médií.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.