Spoločnosť Thomson Reuters má nového šéfa informačnej bezpečnosti

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Londýn 27. októbra (TASR) - Do americkej spoločnosti Thomson Reuters nastúpil na pozíciu šéfa oddelenia pre informačnú bezpečnosť Tim McKnight. Európska aliancia tlačových agentúr (EANA) o tom informovala v stanovisku zaslanom agentúre TASR.

McKnight prešiel do agentúry Reuters od amerického priemyselného gigantu General Electric (GE), kde viedol oddelenie kybernetickej bezpečnosti, napísal americký denník Wall Street Journal.

Sídlom nového šéfa informačnej bezpečnosti v Thomson Reuters bude spočiatku Filadelfia, očakáva sa však, že "bude dosť cestovať v súlade s naším globálnym dosahom", povedal hovorca Reutersu.

McKnight odštartoval svoju kariéru v službách amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI). Ako osobitný agent viedol vyšetrovanie pre Národné centrum na ochranu infraštruktúry.

EANA je tradičná stavovská organizácia tlačových agentúr z Európy, ktorej členom je TASR ako jediná slovenská tlačová agentúra. Úlohou tejto aliancie je formulovať, koordinovať a spoločnými silami riešiť výzvy agentúrnej žurnalistickej práce v dynamicky sa meniacich trhových, legislatívnych a technologických podmienkach a v otázkach autorských práv.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.