Nokia vykázala v 3. kvartáli tohto roku stratu

Na archívnej snímke z 29. januára 2015 sídlo spoločnosti Nokia vo fínskom Espoo. Foto: TASR/AP

Helsinki 27. októbra (TASR) - Fínska spoločnosť Nokia vykázala v 3. kvartáli tohto roku stratu a jej tržby sa znížili. Tieto výsledky odrážajú klesajúci dopyt po mobilných sieťach a sú v nich zahrnuté aj výsledky spoločnosti Alcatel-Lucent. Informovali o tom agentúry AP a Bloomberg.

Presnejšie, fínska spoločnosť vykázala za tri mesiace do konca septembra 2016 čistú stratu 125 miliónov eur, zatiaľ čo vlani v rovnakom období dosiahla čistý zisk 152 miliónov eur.

Tržby Nokie v 3. kvartáli klesli o 7 % na 5,95 miliardy eur, pričom tržby sieťovej divízie sa prepadli až o 12 %. Analytici, ktorých oslovila agentúra Bloomberg však Nokii predpovedali o niečo nižší zisk, v priemere 5,86 miliardy eur.

Po očistení od jednorazových položiek a prepočítaní na akciu dosiahla Nokia v uplynulom štvrťroku zisk 4 centy, čo sa zhoduje s odhadmi analytikov. Vlani v rovnakom období mala Nokia zisk 8 centov/akcia.

Nokia aj jej rivali ako švédsky koncern Ericsson zápasia s poklesom dopytu po sieťových zariadeniach a zároveň dokončujú "investičný cyklus". Nokia začiatkom tohto roka dokončila akvizíciu konkurenčnej francúzskej firmy Alcatel-Lucent, ktorá jej má pomôcť znížiť náklady. Fínsky koncern odhaduje, že v roku 2018 ušetrí na nákladoch až 1,2 miliardy eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.