Španielske maloobchodné tržby v septembri medziročne vzrástli o 3,2 %

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Madrid 31. októbra (TASR) - Tempo rastu španielskych maloobchodných tržieb sa v septembri mierne spomalilo. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Maloobchodné tržby na sezónne upravenej báze v septembri medziročne stúpli o 3,2 % po 3,3-% zvýšení v auguste, uviedol španielsky štatistický úrad INE. To bol najpomalší nárast tržieb za 4 mesiace.

Predaje potravinových produktov sa v septembri medziročne zvýšili o 2,2 % a nepotravinových produktov vyskočili o 4,2 %.

Na neupravenej báze sa tempo rastu maloobchodných tržieb v septembri spomalilo na 3,6 % zo 4,8 % v predchádzajúcom mesiaci.

V medzimesačnom porovnaní sa španielske maloobchodné tržby v septembri zvýšili o 0,6 % po 0,9-% poklese v auguste.

Prebytok španielskej platobnej bilancie sa v auguste zvýšil na 2,9 mld. eur

Prebytok španielskej obchodnej bilancie sa v auguste medziročne zvýšil. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Prebytok bežného účtu platobnej bilancie v auguste vzrástol na 2,9 miliardy eur z 1,7 miliardy eur v rovnakom mesiaci vlani, uviedla španielska centrálna banka.

Prebytok kapitálového účtu klesol na 100 miliónov eur z 500 miliónov eur. Aktívne saldo obchodu s tovarmi a službami stúplo na 3,7 miliardy eur z 3,1 miliardy eur. Naopak, účty primárnych aj sekundárnych príjmov skončili v deficite 0,9 miliardy eur, respektíve 1,4 miliardy eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.