Bojnický zámok sa odeje do vianočného šatu,sprievodcami budú kasteláni

Pohľad na Bojnický zámok Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Bojnice 22. novembra (TASR) - Priestory Bojnického zámku sa aj počas tohtoročných Vianoc zaplnia vôňou ihličia a leskom vianočných ozdôb. Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice pre domácich i zahraničných návštevníkov pripravilo už tradične sviatočné prehliadky, tie začnú 6. decembra príchodom svätého Mikuláša a potrvajú do 8. januára 2017. Informovala TASR kultúrno-propagačná manažérka SNM - Múzea Bojnice Petra Gordíková.

"Prehliadkovú trasu múzea doplní bohatá vianočná výzdoba i drobné dramatizované scénky. Úlohu sprievodcov na seba tento rok prevezmú kastelán Karol a kastelánka Katarína. Pod krídlami strážnych anjelov a dohľadom šibalských čertov ukážu návštevníkom zámocké priestory odeté do vianočnej nádhery a oboznámia ich aj s históriu tradičných vianočných symbolov – stromčekov, darčekov a pohľadníc," priblížila Gordíková.

Práve vianočné pohľadnice podľa nej zohrávajú v tohtoročných zámockých Vianociach významnú úlohu. "Múzeum sa rozhodlo podporiť dnes už takmer zaniknutú tradíciu posielania vianočných pozdravov a vyzvalo širokú verejnosť, aby posielali na zámok papierové vianočné pohľadnice, ktoré sa stanú súčasťou tohtoročnej výzdoby zámku," dodala s tým, že jedného z odosielateľov SNM - Múzeum Bojnice odmení.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.