Košice chcú do mesta prilákať investora z Japonska

Primátor Košíc Richard Raši. Foto: TASR/František Iván

Košice 22. novembra (TASR) - Primátor mesta Richard Raši podľa hovorkyne Košíc Lindy Šnajdárovej dnes odcestuje do Japonska, kde sa stretne v rámci delegácie ministerstva hospodárstva s vrcholnými predstaviteľmi renomovaného nadnárodného koncernu.

"Úspešná spoločnosť v oblasti elektrotechniky so sídlom v Japonsku reálne zvažuje významnú investíciu v Košiciach, ktorá by znamenala obrovský impulz pre ďalší rozvoj mesta i regiónu," uviedla Šnajdárová.

"Teší ma, že predmetom rokovaní bude nielen veľká investícia, ktorá môže u nás vytvoriť už v prvej fáze stovky nových pracovných miest, ale aj dlhodobá spolupráca v oblasti výskumu a vývoja. Verím, že sa vrátim domov s dobrými správami pre Košice aj celý región," povedal Raši.

Bližšie informácie mesto podľa Šnajdárovej zverejní v závislosti od vývoja rokovaní, s najväčšou pravdepodobnosťou po návrate delegácie na Slovensko.

"O prítomnosť primátora mesta Richarda Rašiho na rokovaniach požiadal japonský investor a je významným signálom pre úspešnú budúcu spoluprácu," dodala hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.