Vyšla publikácia Miava kedisik a Myjava dnes

Na snímke spoločenský dom a fontána v centre mesta. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Myjava 22. novembra (TASR) – Sériu 240 historických i súčasných fotografií prináša nová publikácia Miava kedisik a Myjava dnes. Zostavil ju bývalý šéf oddelenia kultúry myjavskej radnice Michal Maliarik, vydavateľom je mesto Myjava.

Ako TASR informoval hovorca mesta Myjava Marek Hrin, kniha vyšla v pevnej väzbe na kriedovom papieri a na 120 stranách ponúka čitateľom fotografie z Myjavy. Na každej strane je historický záber a k nemu rovnaký pohľad zo súčasnosti, ktorý umožní čitateľom získať lepšiu predstavu o tom, ako 'metropola pod slamou' kedysi vyzerala.

„Mesto Myjava v minulosti viackrát vydalo kalendáre s historickými fotografiami Myjavy, realizovalo aj výstavu a vždy sa to stretlo s veľkým ohlasom verejnosti. Aj to viedlo k vydaniu tejto knihy. Kniha bude určite zaujímavým doplnkom domácej knižnice, spomienkou či pekným darčekom počas blížiacich sa Vianoc,“ doplnil Hrin.

Ako dodal, kniha vyšla v náklade 1000 kusov, záujemcovia si ju môžu kúpiť v kancelárii Kultúrneho domu Samka Dudíka v Myjave.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.